Особливості водіння в темний час доби

Водіння автомобіля в принципі процедура, що вимагає особливих навичок і підвищеної уважності. Ще більше концентрації потрібно для водіння автомобіля вночі. Безпечне водіння в темний час доби вимагає особливих прийомів по підготовці, як водія, так і автомобіля. Велика кількість факторів, що впливають на безпечну їзду вночі зобов’язують водіїв підходити більш відповідально до цього заходу.

Підготовка до нічної їзди: ВОДІЙ

Якщо ви знаєте, що вам доведеться керувати авто в темний час доби, або ж їхати всю ніч, до цього варто приготуватися заздалегідь. Рекомендується денний сон, для достатнього накопичення сил, а також під час поїздки мати під рукою напої або продукти, що мають вміст кофеїну. Кофеїн підвищить рівень бадьорості і вам простіше буде справитися з нічною поїздкою. Також було б непогано, якщо під час даної поїздки з вами в автомобілі знаходилися пасажири, ті, хто розважає розмовами. При відсутності даної можливості, включіть ритмічну, швидку музику. Гучність потрібно підбирати так, щоб музика не відволікала від дороги, а й не дала заснути.

Їзда вночі на машині обумовлюється підвищеною обережністю і уважністю, тому в разі перших ознак сну, необхідно негайно зупинитися, бажано зробивши це не на узбіччі, а на найближчій заправці чи парковці біля магазину, поповнивши власні сили шляхом сну або енергетичними напоями.

Крім того, для керування автомобілем вночі необхідно мати хороший зір. Регулярно відвідуйте лікаря-окуліста. У разі погіршеної зору радиться носити окуляри. Існують спеціальні окуляри для нічного водіння, що мають спеціальні стекла жовтого кольору з покриттям антивідблиску. Дане пристосування набагато підвищує рівень огляду водія. Завдяки їм, огляд не обмежуватиметься лише частиною дороги близько 100 метрів в довжину і 15 завширшки.

Підготовка до нічній їзді: АВТОМОБІЛЬ

Додаткової підготовки до нічної їзди ОБОВ’ЯЗКОВО повинен піддаватися автомобіль. Світлові прилади – головний діючий персонаж і кращий друг водіїв у нічний час доби. Водій перед нічною поїздкою зобов’язаний переконатися в:

– повній справності фар – ближнього, дальнього світла, габаритів і ходових вогнів (якщо вони передбачені конструкцією автомобіля);

– чистоті світлових приладів;

– цілісності щіток склоочисника і справності роботи двірників;

– відрегулюйте положення фар, якщо можливо, чим важче зад автомобіля, тим нижче спрямованість променя фар;

– справності інших вузлів автомобіля. Така перевірка проводиться в незалежності від часу доби.

Водіння в нічний час: РЕКОМЕНДАЦІЇ

Під час навчання в автошколі «Антарес» міста Одеси, інструкторами проводяться спеціальні уроки, в яких докладно пояснюються особливості нічного водіння, описуються головні відмінності від водіння вдень.

Перше, будьте чемними на дорозі – не сліпіть зустрічних водіїв дальнім світлом фар. Не забувайте, що ваша безпека на дорозі залежить не тільки від вас! Дотримання правил дорожнього руху – 50-ти відсоткова гарантія безпеки на дорогах. Решта 50 відсотків залежить від інших учасників дорожнього руху.

Будьте особливо обережними при роз’їзді із зустрічними авто. Головна небезпека в даній ситуації – осліплення, що відбувається на відстані 25-30 метрів. Ближнє світло на короткій відстані в будь-якому випадку засліпить вас або іншого учасника дорожнього руху на кілька миттєвостей. Для уникнення засліплення дальнім світлом в правилах написано про необхідність перемикання на ближнє світло за 150 метрів від рухомого транспортного засобу. В незалежності, по якій смузі воно рухається. Дальнє світло також засліплює транспорт, що їде попереду, за рахунок попадання променя на заднє скло, далі на дзеркало заднього виду.

Також при роз’їзді з іншим ТЗ рекомендують зрушити авто трохи в бік, подалі від світла зустрічних фар.

Обгін. Складний, іноді небезпечний маневр. У нічний час правило обгону схоже з правилом про «дальнє світло». За 150 метрів до авто, що будете обганяти, переведіть дальнє світло на ближнє, переконавшись в чистоті зустрічної смуги, робіть обгін.

Транспортний засіб, що обганяється, зобов’язаний знизити швидкість і не перешкоджати обгону. Після завершення маневру – перейдіть на ближнє світло, щоб уникнути засліплення машини, що йде попереду.

Швидкість руху. Рекомендують підбирати таку швидкість, яка забезпечить повну зупинку на тій довжині шляху, яку видно в світлі фар. У цифрах радять не перевищувати 80 км/год з дальнім світлом на трасах і 40-45 км/год з ближнім світлом фар.

Головні небезпеки

Серед головних небезпек при водінні в темний час доби виділяють:

Осліплення. У разі, якщо ви засліплені, головним законом водіїв (ПДР) рекомендується знизити швидкість до повної зупинки, включаючи при цьому сигнал аварійної зупинки. Дочекайтеся повного відновлення зору і лише тоді продовжуйте рух.

Узбіччя. Слідкуйте за узбіччями. Часто залишені авто на узбіччях є причиною ДТП в темну пору доби.

Пішоходи. Порівняно з ситуацією з узбіччями. Людей, що рухаються вночі по краю дороги просто не видно. Виключенням є випадки, коли пішоходи мають світловідбиваючі елементи одягу.

Розмітка. Хвороба українських доріг – відсутність розмітки. Адже саме цей елемент є одним з головних орієнтирів для водіїв в темну пору доби. Якщо розмітка відсутня – знизьте швидкість, щоб уникнути «втрати дороги».

Автошкола «Антарес» міста Одеси запрошує всіх бажаючих записатися на курси водіїв. І завдяки нам, через 2 місяці ви станете повноправним учасником дорожнього руху. Наші двері завжди відкриті!

Теги
ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ВОДИТЕЛЯ
Наверх