Як вивчити Правила Дорожнього Руху

Головний автомобільний іспит – іспит в сервісному центрі МВС. Даний захід розділено двома частинами: теоретичною та практичною. Він має ступінчасту структуру. Тільки після здачі першої частини учень допускається до другої. Екзаменаційні білети включають в себе близько 800 питань. Величезне число, здавалося б. Таке ж величезне як і число самих правил. Що ж зробити для того, щоб успішно і з першого разу скласти іспит, з чого почати вчити ПДР, як легко вивчити правила дорожнього руху і багато іншого ми дізнаємося в даній статті.

Стандартна схема навчання

Існує безліч різних методик і способів, що пояснюють як легко і швидко вивчити правила ПДР (Правила Дорожнього Руху). Розберемося по порядку.

Стандартна схема навчання включає кілька простих пунктів, чітке дотримання яких з легкістю допоможе більшості учнів:

– Вивчайте правила дорожнього руху послідовно, не стрибайте від розділу до розділу, так інформація засвоїться в необхідному порядку і в правильному обсязі;

– читайте уважно, незрозуміле – перечитуйте. Нема необхідності зубрити. Правила дорожнього руху потрібно розуміти. Будь-яка автошкола, використовуючи правильну методику, навчить застосовувати правила на практиці. Зубріння може стане в нагоді, коли ви вивчаєте дорожні знаки, швидкісні режими і решту статичної інформації, терміни.

– дорожні знаки правил дорожнього руху – найважливіший елемент, що вказують водієві напрямок, швидкість і правильність руху. Знаки вчить досить легко, так як більшість знаків логічно пояснюються;

– створюйте візуальні асоціації. Не дарма сучасні редакції правил дорожнього руху включають безліч картинок, зображень. Отримана інформація легше засвоюється, коли підтверджується зоровим прикладом. У разі, коли правило незрозуміло, і немає зображення, що пояснює його суть, рекомендується самому скласти схему або накидати малюнок, так розуміння прийде набагато швидше;

– проходячи тему дорожні знаки, вчить які потрібно в першу чергу, будь-який учень повинен переконатися в тому, що навіть найбільш хитромудре зображення легко пояснюється логічно, і нічого страшного в них немає. Для першого виїзду на дороги з інструктором, учневі необхідно запам’ятати головні дорожні знаки, такі як «поступися дорогою», «головна дорога», «кінець головної дороги» та ін., розібратися в правилі перешкоди справа. Знання цих елементів вже допоможе безпечно і за правилами долати перехрестя, правильно поступаючись дорогою;

– прочитану інформацію промовляйте подумки;

– найпроблемніші квитки і теми залишайте на кінець, опрацьовуйте повторно.

Дана проста схема використовується безліччю автошкіл, під час вивчення курсу ПДР, але це не означає, що дана методика підходить абсолютно всім.

Без практики ніяк

Вчити правила дорожнього руху необхідно з трьох основних причин: перша – безпечна їзда на дорогах, друга – дотримання закону, третя – початкова, успішна здача іспитів в сервісному центрі МВС.

Теоретичні знання потрібно вміти використовувати на практиці, але як легко вивчити ПДД, навчитися їх застосовувати за кермом автомобіля? Відповідь проста – постійно практикуючись! І ніякого парадоксу в даній відповіді не спостерігається. Саме тому в автошколі «Антарес» міста Одеси, як і інших школах з водіння, теорія і практика проходять паралельно.

Як ми дізналися вище, перший раз за кермо пускають після вивчення азів – знаків пріоритету, перешкоди справа. Всі інші знання виходять одночасно від інструкторів і викладачів, причому одні постійно доповнюють інших. Наприклад, тільки вивчені автомобільні знаки зустрічаються на дорозі, візуалізація у всій красі! Відразу приходить розуміння значення даного знаку. Така ж ситуація і з правилами. Запам’ятайте, хочете швидше вивчити ПДД – практикуйтеся! Те ж саме стосується водіїв, які вже отримали права, але не впевнені в своїй їзді, губляться на дорозі. Замовте послугу додаткового водіння з інструктором в автошколі «Антарес», закріпіть свої знання. Ознайомитися з цінами і послугами можна, перейшовши за посиланням.

Логіка, логіка і ще раз логіка

Правила дорожнього уздовж і поперек просякнуті логікою, застосування логіки допоможе здати правила дорожнього руху в сервісному центрі МВС з першого разу.

Чи існує прецеденти, коли учні здавали іспит, не вивчаючи ПДР? Звісно. Таке буває, хоча без базових знань правил тут все одно не обійтися. Будь-яке правило направлено на те, щоб мінімізувати ймовірність дорожньо-транспортних пригод. Однакова ситуація на іспиті та дорозі, скрізь необхідно використовувати логіку, щоб здійснювати такі маневри, або вибирати такі варіанти відповіді, щоб виключити потрапляння в ДТП.

Але все одно, їздячи з однією логікою, ви далеко не приїдете. Логічне мислення допомагає не тільки в самому процесі їзди, а й у вивченні правил. Навчання ПДР заточене під логіку. Кожне правило логічно обґрунтоване, і людині з логічним мисленням буде простіше засвоїти кожне з правил. Але, це зовсім не означає, що тим, у кого з логікою невеликі проблеми, вивчити правила не реально. Про це поговоримо далі.

Прості лайфхаки, вчимо правила дорожнього руху разом

– Знаки – все, що червоне, означає будь-яку заборону, все що синє – напрямок або вказівка.

– Знаки пріоритету – поступитися дорогою – єдиний знак у формі трикутника спрямованого вниз. Головна дорога, кінець головної дороги – єдині знаки ромбовидної форми.

– Перешкода справа – ті, хто рухаються праворуч від вас, повинні бути пропущені (крім ситуацій, коли проїзд регулюється світлофором чи дорожніми знаками).

– Завжди поступаємося тому, хто рухається від низу до верху.

– Завжди винен той, хто рухається позаду, тому не забуваємо про дотримання необхідної дистанції.

Все, що перераховано вище, просто запам’ятовується навіть дитині, яка пішла у другий клас. Якщо до цих пір складно, спробуйте ігрову форму. Існує безліч мобільних додатків та ігор, що спрощують засвоєння правил ПДР. Також є ряд настільних ігор. З власного досвіду, автор статті гарантує, що це дуже дієвий спосіб, адже завдяки одній з таких настільних ігор, більшість дорожніх знаків автором були вивчені задовго до відвідин автошколи.

Не соромтеся радитися з фахівцями, також рекомендується прочитати статтю з порадами для початківців водіїв. Все разом на виході дасть відмінний результат.

Але пам’ятайте, підходити до вивчення правил потрібно з відповідальністю, автошкола «Антарес» міста Одеса з радістю допоможе вам у цьому терені. Записуйтеся в нову групу, переконайтеся разом з нами, що правила дорожнього руху – це легко. Наші двері завжди відкриті!

Теги
ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ВОДИТЕЛЯ
Наверх