Посвідчення водія категорії А і А1

Водіння мотоцикла кардинально відрізняється від водіння автомобіля. Головна відмінність і перевага даного двоколісного транспортного засобу – його мобільність. Завдяки йому, вам не потрібно буде стояти в пробках, ви з легкістю зможете проїхати в будь-якому важкодоступному місці. Але керування мотоциклом вимагає особливих навичок і умінь. Права категорії А дають права управляти таким транспортним засобом. У даній статті ми детальніше проговоримо про особливості отримання прав на мотоцикл і поговоримо про різницю категорій А та А1.

Права на мотоцикл в Україні

Починаючи з 2013го року категорія А, що дає право керувати мотоциклом, отримала молодшу підкатегорію А1. Права категорії А і А1: в чому різниця? Відповідь на це питання буде дано далі.

Підкатегорія А1 була створена в зв’язку зі збільшенням на дорогах загального користування мопедів і моторолерів з об’ємом двигуна до 50 куб. см., на які, за старим законодавством водійські права не були потрібні.

Права на мотоцикли, мопеди та інші модифікації двоколісних транспортних засобів, які підпадають під категорії А і А1 можна отримати з 16-ти років, на відміну від інших категорій, де мінімальний вік 18 років або 21 рік.

Але й тут існують вікові обмеження. Мотоциклами з об’ємом двигуна від 350 куб. см можна управляти тільки з 18-ти років, хоча це все одно не заважає відкрити мотоциклетну категорію з 16-ти років. Для відкриття відповідної категорії необхідно відвідувати курси їзди на мотоциклі.

Для цього всіма бажаючими відвідується мотошкола, в якій і проходить підготовка на мотоциклетні категорії. Так в чому ж відмінність категорії А від А1? Про це поговоримо далі.

Категорія А1

Створена в 2013му році категорія А1 регламентує пересування великої кількості скутерів, мопедів та моторолерів на дорогах загального користування. Транспортні засоби, що підпадають під категорію А1:

– мопеди, скутери, моторолери об’ємом двигуна до 50 куб. см;

– электроскутери або моторолери, мопеди з електричним двигуном потужністю до 4 кВт.

Тобто, всі невеликі, малопотужні двоколісні транспортні засоби повинні підпадати під дії категорії А1. Тим не менше, права на А1, вартість яких фактично не відрізняється від ціни навчання на категорію А, можна не отримувати для ряду електричних і неелектричних транспортних засобів, таких як:

– велосипед і електровелосипед.

– електросамокат і самокат;

– сигвей, гіроскутер, моноколесо;

– Пітбайк, в разі використання як спортінвентар.

Детальніше про такі транспортні засоби можна дізнатися в наступній статті.

Вік, що дозволяє відкрити категорію А1 – 16 років.

Отримати права категорії А чи А1 можна в автошколі «Антарес» міста Одеси. На даній сторінці, ви можете дізнатися скільки коштує здати на права на мотоцикл, а також ознайомитися з переліком послуг, що надаються.

Можна прийти до висновку, що головна відмінність категорії А від А1, таке ж як у категорії В1 від В – обсяг або потужність двигуна.

Категорія А

На чому можна їздити з категорією А? Зрозуміло це мотоцикли та мотоцикли з коляскою об’ємом двигуна від 50 куб. см або потужністю електродвигуна від 4 кВт. Але, існує загальна омана, що для всіх мопедів і скутерів потрібна категорія А1. Це не правда. Правила дорожнього руху чітко регламентують всі існуючі транспортні засоби, для всіх категорій, не по назві, не по зовнішньому вигляду, а по незмінним параметрами автомобіля або мотоцикла. Зазвичай це або вага, або потужність (обсяг) двигуна, кількість пасажирських місць.

Тобто, для керуння мопедом або скутером з об’ємом двигуна від 50 см3 необхідно відкривати категорію А.

Також варто враховувати, таку особливість: власникам категорії А, забороняється керувати мопедами та іншими ТЗ, які підпадають під категорію А1, і відповідно, власникам категорії А1 – не можна керувати ТЗ з категорії А.

Автошкола «Антарес» в місті Одеса запрошує всіх бажаючих відвідати курси водіння на мотоциклі, легковому та вантажному автомобілях, а також автобусі. З нашою допомогою ви зможете отримати не тільки права категорії А, за цінами, що радують око, але і пройти повний курс навчання, лекційний і практичний, на всі види категорій і в кінцевому підсумку стати впевненим у собі водієм! Приходьте, наші двері завжди відкриті!

Теги
ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ВОДИТЕЛЯ
Наверх