Посвідчення водія категорії B (Б)

Ви знаєте, в чому відмінність від звичайного легкового седана і 8-ми місцевого мікроавтобуса? Візуально відмінності на обличчя: форма автомобілів, розміри, конструктивні особливості та інше. Але чи знали ви, що правила дорожнього руху не бачать ніякої колосальної відмінності між цими двома автомобілями? Обидва автомобілі відносяться до категорії В (Б) і в даній статті ми дізнаємося чому. Також поговоримо про інші легкові категорії водійських прав.

Категорії прав, Україна: «В»

Існує кілька параметрів, за якими правила дорожнього руху поділяють автомобілі за категоріями. Це:

– потужність;

– загальна маса автомобіля;

– максимальна кількість перевезених пасажирів.

Категорія B (Б), до скількох тонн можна керувати автомобілем? Максимальна допустима маса – 3.5 тонни. Скільки можна перевозити пасажирів? Крім водія, в автомобілі, який підпадає під категорію з водіння В (Б), одночасно може знаходиться 8 пасажирів. Чи дозволяється керування машиною з причепом? Дозволяється тільки в тих випадках, коли зчіпка не перевищуватиме 3.5 тонни, і маса причепа буде легше 750 кг.

Виходячи з прочитаного, тепер стає зрозуміло, чому наявність прав на машину категорії В (Б) дають право керувати як звичайним седаном, так і мікроавтобусом.

Для отримання прав в автошколі будь-якому охочому необхідно буде виконати кілька обов’язкових умов. Для допуску до навчання на права категорії В (Б) потрібно:

– досягти 18-тиріччя;

– бути здоровим і підтвердити це спеціальною медичною довідкою;

– мати на руках сертифікати від нарколога і психіатра з актуальним терміном дії.

Автошкола «Антарес» в місті Одеса, при дотриманні 3х простих пунктів буде рада бачити всіх бажаючих навчитися водінню і отримати права категорії В (Б).

Цікаво дізнатися: Права категорії B (Б), вартість навчання.

Крім того, в автошколі «Антарес» є відмінна можливість пройти навчання й на інші легкові категорії – В1 і ВЕ, про які ми поговоримо далі.

Категорія В1 (Б1)

Дана категорія була створена спеціально під квадроцикли і трицикли. У зв’язку зі збільшенням на дорогах загального користування таких транспортних засобів, їх пересування потрібно було якимось чином регламентувати. Тому і була введена категорія В1.

У правила дорожнього руху категорія В1 описується наступним чином: дозволяється управління квадро- і трицикли, мотоколясками та іншими трьох і чотирьохколісними ТЗ, дозволена маса яких не перевищує 400 кг. Умови отримання водійського посвідчення даної категорії ідентичні до категорії В (Б).

Є один цікавий нюанс. Власникам категорії В1 забороняється керувати ТЗ з категорії В (Б). І також власникам категорії В забороняється керувати квадроциклами і трициклами з В1.

Категорія ВЕ

Дана категорія, як і будь-яка категорія з буквою «Е» призначена для легального управління зчіпкою з причепом масою понад 750 кг. В даному випадку зчіпкою легковий автомобіль – причіп.

Відкрити таку категорію можна з 19-ти років, при наявності підтвердженого стажу водіння на головній категорії (В) від 1го року.

Підсумки

Скільки коштує здати на права і чи можна купити права категорії В (Б)? Для законного отримання водійського посвідчення будь-якої категорії необхідно пройти курси водіння, здати внутрішній іспит в автошколі, після чого скласти іспити в сервісному центрі МВС: теоретичний і практичний. Автошкола «Антарес» категорично не рекомендує отримувати права не законними способами!

Запрошуємо всіх бажаючих пройти всі ці етапи разом в автошколі «Антарес» міста Одеси. Також читайте інші статті нашого блогу, де багато корисної інформації для кожного водія. Закінчивши нашу школу водіння, здача іспиту в СЦ МВС гарантована. Приходьте, ми чекаємо саме тебе. Наші двері завжди відкриті.

Теги
ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ВОДИТЕЛЯ
Наверх