Посвідчення водія категорії С

Вантажний автомобіль вимагає особливої ​​уваги і навичок під час керування, тому для навчання їзді на ньому була створена окрема категорія. Крім того, категорія С є не єдиною вантажною категорією водіння. У даній статті ми розберемо всі схожості і відмінності вантажних категорій, обговоримо умови отримання водійських прав і дізнаємося ряд інших особливостей.

Категорії прав, Україна: «С»

Що таке вантажівка в нашому розумінні? Це великий, габаритний автомобіль, з кузовом, призначеним для перевезення вантажів, з обмеженим кількість пасажирських місць і з великим потужним двигуном. Все абсолютно так. Тільки правила дорожнього руху котирують вантажні категорії за іншою ознакою, а саме по загальній масі.

Категорія С, максимальна маса якої не обмежується. Обмеження полягає в мінімальній масі – від 7.5 тонн. Також немає ніяких обмежень у перевезенні пасажирів – їх просто не повинно бути більше ніж пасажирських місці в вантажному автомобілі.

Права категорії С може отримати будь-який бажаючий при дотриманні декількох простих правил:

– досягнення 18-ти річного віку;

– відсутність протипоказань по здоров’ю;

– наявність спеціальної медичної довідки та сертифікатів від нарколога і психіатра.

Для того щоб успішно здати на права потрібно пройти кілька етапів навчання в автошколі, а саме – пройти повний теоретичний курс, який потім закріплюється на практиці під час водіння з інструктором. Після чого студент здає внутрішній іспит в автошколі, а тільки потім допускається до здачі іспиту в сервісному центрі МВС.

Автошкола «Антарес» в місті Одеса запрошує всіх бажаючих на навчання водінню на вантажному автомобілі. Теоретичні заняття проходять в комфортних, світлих класах. Інструктори та викладачі є дипломованими фахівцями, які на регулярній основі проходять курси підвищення кваліфікації.

Інформація, яка може зацікавити: Скільки коштує навчання на категорію С.

Важливий момент, який неодноразово обговорюється під час курсів на категорію С – чи можна керувати легковим автомобілем з категорією С? Для кожного виду автомобілів існує своя категорія прав. Тому для легкових категорій – тільки В (Б) і В1, для мотоциклів, мопедів та скутерів – тільки А і А1, а для вантажних авто – С, С1, а також категорії для їзди з причепами, С1Е і СЕ. Говоримо про інші вантажні категорії далі.

Категорія водійських прав, Україна: «С1»

Дана водійська категорія відрізняється від «старшої сестри», як уже писалося вище, загальною масою. Вантажівки, який підпадають саме під категорію С1 повинні мати масу від 3.5 до 7.5 тонн. Такі вантажівки ми можемо зустріти:

– під час доставки їжі, або іншого негабаритного вантажу, наприклад, побутової техніки;

– при перевезенні людей: аварійні служби, бригади робітників, солдати.

– в інших випадках, коли потрібно транспортування невеликого вантажу.

Категорія С1 відкривається також з 18-ти років. Вона не дає своєму власникові право керувати автомобілями з категорії С, також як у власників категорії С немає законного дозволу керувати вантажівками з категорії С1. Порада: відкривайте обидві вантажних категорій одночасно.

Категорії водіння з причепом: «С1Е», «СЕ»

Навчання водінню з причепом вимагає особливих навичок від водія. В такому управлінні дуже багато нюансів: дотримання правильної дистанції, швидкісний режим, входження в повороти, габарити автомобіля, гальмування. Щоб у майбутнього водія важкого, вантажного ТЗ не було проблем під час водіння, дані категорії відкриваються, в 2 етапи.

1 – необхідно відкрити старшу категорію С1 або С;

2 – через мінімум рік, дозволяється відкривати категорію С1Е або СЕ.

Пдд категорії СЕ і С1Е в цьому плані описує так: відкрити категорію можна з 19-ти років, при наявності підтвердженого стажу водіння від 1го року.

Другою схожістю цих категорій є причіп. Буква «Е» позначає наявність зчіпки з причепом масою понад 750 кг. Для категорії С1Е дозволяється керувати зчіпкою вантажівка (3.5-7.5 тонн) і причіп (вище 750 кг). Максимальна маса такої зчіпки – 12 тонн. СЕ – вантажний автомобіль вище 7.5 тонн, і важкий причіп. Верхніх обмежень по масі немає.

Іншими словами, категорія СЕ, є категорією далекобійників, тому до навчання категорії СЕ потрібно підійти з особливою уважністю, так як найчастіше ті, хто відкривають саме цю категорію в майбутньому, будуть працювати водіями-далекобійниками.

Автошкола «Антарес» міста Одеси запрошує всіх бажаючих на навчання водінню, також читайте наш блог, де багато статей на автомобільну тематику. Набір в нові групи проходить на регулярній основі. Ми чекаємо саме на тебе! Наші двері завжди відкриті!

Теги
ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ВОДИТЕЛЯ
Наверх